Turnusy rehabilitacyjne, Turnus rehabilitacja, turnus rehabilitacyjny

Zadania turnusów rehabilitacyjnych

Turnusy rehabilitacyjne znane są wielu Polakom, którzy uskarżają się na problemy zdrowotne. Turnus rehabilitacyjny ma za zadanie przywrócenie sprawności fizycznej i dlatego też w dużej mierze przebiega on pod znakiem aktywności fizycznej. Odpowiednio przeprowadzony sprawia, że pacjent zauważa poprawę swojego stanu psychofizycznego.

Turnus rehabilitacja oprócz walorów zdrowotnych ma również inne zalety, o których warto pamiętać rozważając kwestie takiego wyjazdu. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że jest to spora szansa na zawarcie nowych znajomości oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Jest kilka warunków, które należy spełnić, by mieć szansę na otrzymanie skierowania na turnus rehabilitacyjny. Podstawą do wydania takiej decyzji jest orzeczenie o jakimkolwiek stopniu niepełnosprawności. Jest ono wydawane przez Powiatowy Zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności. Takie orzeczenia wydaje również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W przeważającej części wypadków turnusy tego rodzaju są odpłatne. Można oczywiście starać się również o częściowe lub całkowite dofinansowanie, ale trzeba tu spełniać specjalne warunki.

Turnusy mogą być przeprowadzane w wielu formach. Przede wszystkim jednak musi to być wyjazd wypoczynkowy, który będzie pomagał rozwijać pasje jego uczestników. Każdy turnus ma być połączeniem świetnej zabawy oraz rehabilitacji zdrowotnej. Turnus nie może być traktowany jako kara, tylko szansa na poprawę swojego stanu zdrowia poprzez dobrą zabawę i skuteczny wypoczynek.

Potrzebujesz pieniędzy na wakacje ? "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez biku i zbędnych formalności .

11 komentarz

 1. Swój turnus wspominam bardzo dobrze. Pomijam fakt, że czułem się po nim lepiej bo taki w sumie był jego główny cel ale przy okazji jeszcze poznałem wielu niesamowitych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuje kontakty.

 2. W takich turnusach podoba mi się to, że poza głównym celem jakim jest poprawa naszego stanu fizycznego to jest tam też wiele innych rzeczy do roboty. Zazwyczaj odbywają się one w malowniczych miejscach gdzie jest dużo rzeczy do zwiedzania.

 3. Turnusy są teraz organizowane dość często i zachęcam każdego do brania w nich udziału. Bo działają one świetnie. Bez względu na to co wam dolega to na pewno poczujecie się po nich lepiej.

 4. Turnusy nie są może wakacjami w pełnym tego słowa znaczeniu bo jednak trochę tam trzeba popracować nad sobą ale jednak jesteśmy w jakiejś ciekawej okolicy a cały wypad możemy mieć w części lub nawet w całości zrefundowany.

 5. Jako osoba posiadająca stopień niepełnosprawności dostałem skierowanie na turnus. Nawet nie wiedziałem, że będzie tak fajnie. Czuję się po nim dużo lepiej a z ludźmi, których tam poznałem często piszę.

 6. Dla niektórych osób, w szczególności niepełnosprawnych, takie turnusy są często jedyną szansą na wyrwanie się ze swojej miejscowości na kilka dni i poznanie jakichś innych miejsc i ludzi.

 7. Nie wiem jakie dokładnie trzeba spełnić warunki żeby dostać skierowanie na taki turnus. Może ktoś już korzystał takiej okazji i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć.

 8. Czasem może się okazać, że takie turnusy mogą być dla nas bardzo ciekawymi i przede wszystkim tanimi wycieczkami w ciekawe miejsca. Często takie wyjazdy dla osób niepełnosprawnych są refundowane.

 9. Zaskoczyło mnie trochę jak byłem na pierwszym turnusie, że to nie tylko całodzienna praca nad swoim zdrowiem, że także można się tam świetnie bawić a jednocześnie poprawiać stan swojego samopoczucia.

 10. Dobrze, że teraz więcej ośrodków organizuje takie turnusy. Kiedyś pamiętam, że nie było się łatwo załapać na coś takiego bo najzwyczajniej nie było miejsc. Ale teraz nie ma z tym większego problemu.

 11. Jestem osobą przed trzydziestką i bałem się, że na takim turnusie nie znajdę nikogo w moim wieku, że będą tam głównie ludzie starsi. Bardzo się myliłem bo teraz coraz częściej ludzie bardzo młodzi zapadają na jakieś dolegliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>