wczasy na Mazurach z dziećmi, Mazury z dziećmi, rodzinne wczasy na Mazurach

Wczasy na Mazurach z dziećmi

Mazury to przede wszystkim dwa największe polskie jeziora – Wdzydze i Mamry, a także te nieco mniejsze, czyli Nidzkie, Tałty, Niegocin, czy Roś. Wybierając się na wczasy na Mazurach z dziećmi warto zamieszkać w pobliżu któregoś z nich. Ciekawostką jest to, że istnieją tu tzw. strefy ciszy, czyli miejsca, gdzie obowiązuje zakaz pływania łodziami z silnikiem, czy motorówkami. Z pewnością takie miejsce będzie najlepiej odpowiadać rodzinom z małymi dziećmi. Stefa ciszy rozciąga się między innymi nad częścią jeziora Nidzkiego.

Oczywiście Mazury z dziećmi to nie tylko kąpiele w jeziorach, ale i mnóstwo innych atrakcji, do których można zaliczyć pływanie statkiem wycieczkowym, jazdę konną (ośrodki jeździeckie są np. w Żabieńcu, Starych sadach, czy Prawdowie), czy chociażby tropienie zwierząt z leśniczym. Ponadto mazurskie lasy, wzgórza i łąki są idealnym plenerem do rodzinnych wypraw rowerowych oraz spacerów. Istnieje nawet specjalny szlak dla rodzin z dziećmi, wiodący przez Mikołajki, Iznotę, Uktę, Wojnowo i Krutynię lub wzdłuż Krutyni przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Wybierając się na rodzinne wczasy na Mazurach, warto również zaplanować wycieczkę do Parku Dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci i rodzice mogą tu z bliska zobaczyć dzika, łosia, sarnę, czy jelenia. Poza tym ciekawym miejscem jest także rezerwat tarpanów w Popielnie. Niektóre ze znajdujących się tam zwierząt można karmić i głaskać, więc dzieci z pewnością będą zachwycone. Kolejną atrakcją Mazur jest Szczytno, w którym znajduje się Muzeum Mazurskie oraz ruiny zamku krzyżackiego, a także Grunwald z Muzeum Grunwaldu i znanym polem bitwy.

Pożyczka na wymarzony wyjazd "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez biku i zbędnych dokumentów .

11 komentarz

 1. Piękne są te jeziora na mazurach. Uwielbiam tam czasem jeździć po pracy wiosną lub latem, choć zimą też są niczego sobie. No i ten zapach który tam jest taki charakterystyczny. Nigdzie na świecie nie ma takiego zapachu.

 2. czy wy wiecie, że w czasie mojego 30 letniego życia ja jeszcze nigdy nie byłsm na mazurach? No naprawdę, co za ignorancja z mojej strony. Słucham tylko ciągle różnych opowiadań moich znajomy o pięknie tej części Polski a sama nie pojadę.

 3. Te wszystkie jednorazowe atrakcje na mazurach to my już dawno z rodziną zaliczyliśmy.Teraz jeździmy tam głównie na wycieczki rowerowe. Tym szlakiem o którym pisze autor oraz dwoma innymi, trochę nawet trudniejszymi

 4. Tyle tych atrakcji jest teraz na mazurach i z resztą nie tylko dla dzieci a ja już tak dawno tam nie byłem. Raz pojechałem kiedy pisałem książkę, której z resztą nie dokończyłem, możę warto tam wrócić, żeby ją dokończyć??

 5. Ja na mazurach to zwykle odpoczywam po całym roku ciężkiej pracy i nie jadę tam ani z żoną ani z dziećmi tylko sam, żebym mógł w spokoju naładować baterie. Rodzina to rozumie i szanuje mój wybór.

 6. Z dzieciństwa pamiętam moje najbardziej ulubione wakacje zawsze odbywały się na mazurach. Tyle przygód,tyle miejsc i tyle wspomnień to ja chyba nigdy w życiu nie miałem na żadnyhc swoich wakacjach jak właśnie tam.

 7. W dzieciństwie wiele razy wyjeżdżałem z rodzicami na mazury i czasem bywało fajnie, czasem jednak gorzej no bo były też takie dni kiedy ciągle padało a takie małe dziecko w czasie deszczu okropnie się nudzi bo nie może biegać po dworze.

  • No bo pewnie kiedyś nie było tylu ciekawych atrakcji typu szkółka jazdy konnej albo jakieś muzeum i dlatego takie masz średnie wspomnienia z takich wyjazdów. Teraz tam jest tyle atrakcji dla dzieci, że naprawdę warto się tam wybrać.

   • No tak, ale te wszystkie takie atrakcje to na jeden dwutygodniowy wypad i nic więcej. Następne wakacje już pojechaliśmy gdzieś indziej. tym razem w góry. Tam też zaliczyliśmy wszystkie atrakcje dla dzieci a teraz oprócz morza nie mamy innych pomysłów.

 8. Jeżdziłam co wakacje na mazury i to chcąc nie chcąc bo moja mama nauczycielka często tam była delegowana ze szkoły na wakacje jako opieka do dzieci. Więc ja jechałam razem z nią i z początku w ogóle mi się to nie podobało to z czasem polubiłam takie wakacje.

 9. Podczas jednych z moich młodzieńczych wakacji na mazurach poznałam tam mojego obecnego męża i do dziś jesteśmy razem mimo iż minęło od tamtego czasu już 25 lat. A mogłam go nie poznać, bo pamiętam, że bardzo nie chciało mi siejechać na te wakacje wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>