Nurkowanie, kursy nurkowe, kursy nurkowania

Wakacje z nurkowaniem

Jeśli szukamy aktywnej formy spędzania swojego urlopu powinniśmy znaleźć zajęcie, które będzie dostarczało nam dużo frajdy oraz niezapomnianych wrażeń. Takim zajęciem z pewnością jest nurkowanie .

Daje ono szansę na poznanie wodnego świata od strony, o której do tej pory nie mieliśmy żadnego pojęcia. Dokąd udać się na wakacje, by móc zobaczyć podwodne widoki zapierające dech w piersiach? Dla polskich turystów, którzy nurkują amatorsko miejscem wycieczek powinien być przede wszystkim Egipt. Nurkowanie w Morzu Śródziemnym lub Morzu Martwym będzie dla nas wspaniałą atrakcją, którą będziemy wspominać jeszcze przez długie lata. Wakacje z nurkowaniem nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Kursy nurkowe organizowane są na miejscu, w egipskich kurortach. Kwestie bezpieczeństwa, które z pewnością są dla nas niezwykle ważne są zapewnione przez kompetentną kadrę fachowców, która posiada ogromne doświadczenie w przeszkalaniu turystów pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.

Tak szybko przeprowadzony kurs nurkowania oraz stała opieka instruktora daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Wybrzeża Egiptu mogą nas naprawdę oczarować. Rafa koralowa, która się tam znajduje zapewnia moc wrażeń estetycznych. Rafa koralowa jest największym atutem Egiptu, jeśli chodzi o nurkowanie. Polscy turyści cenią sobie to miejsce również z racji niezbyt wysokich kosztów podróży. Możliwość cieszenia się podwodnym pięknem jest teraz na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej osób dostrzega taką możliwość i stara się niej skorzystać.

Potrzebujesz gotówki na wyjazd ? "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Niskie oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych formalności .

12 komentarz

 1. Uwielbiam nurkować. Woda poza tym to jest mój żywioł. Często jak tylko mam wolną chwilę to załatwiam sobie takie wyjazdy na naurkowanie, albo po prostu zapisuję się na taki kurs bo wtedy też mogę sobie ponurkować.

 2. No ale nurkowanie to jest sport dla naprawdę odważnych i też głownie dla tych co to nie boją się wody. No ja niestety nie umiem pływać i chyba raczej już nie nie nauczę, ale moja córka wykazuje bardzo duże zainteresowanie pływaniem, wiec kto wie, moze kiedyś też ponurkuje.

 3. Jak czytam o nurkowaniu w egipcie to zamiast pięknych rybek i raf koralowych przychodzi mi od razu na myśl ta straszna historia która wydarzyła się na jednej z takich wycieczek z nurkowaniem gdzie para małżeńska utonęła w morzu.

  • Ja też pamiętam tą historię, ale z tego co się orientuję, to była to wyciczka nie organizowana przez biuro podróży z Polski tylko przez jakieś egipskie biuro podróży niewiadomego pochodzenia no i ta para odłączyła się od grupy a potem nie mogła znaleźć drogi powrotnej.

   • Nie, to tez trochę inaczej, to znaczy to biuro podróży rzeczywiście było niewiadomego pochodzenia, ale oni się nie odłączyli, tylko ten niby przewodnik olał ich, żę oni na coś tam dłużej patrzyli pod wodą i popłynął dalej nic nie mówiąc i zostawiając ich tam samych , gdzie oni nawet o tym nie wiedzieli.

    • Różne są wersje co do tego zdarzenia i tak naprawdę nigdy do końca nie dowiemy się jak było w ostateczności. tą wersję to ci zmarli małżonkowie zabrali już ze sobą do grobu, co nie znaczy oczywiście, że nie szkoda tych ludzi.

 4. Nurkować można w każdym wieku, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Asystowałam przy kursie, gdzie certyfikowało sie przesympatyczne małżeństwo z Plymouth. 70-latki, zdrowi, wysportowani, zrobili kurs bo tak chcieli uczcić 50-lecie małżeństwa. Dużo osób w kwiecie wieku po prostu realizuje swoje marzenia.

 5. Ja z kolei znam taką wersję, że jedno z małżonków zakrztusiło się nagle pod wodą, a drugie próbowało mu pomóc. No i jakoś tak niefortunnie w końcu wyszło, że oboje utoneli. mili po 53 lata. Smutne.

 6. Powiem wam, że bardziej niż nurkowania w Egipcie to ja bym się bał raczej tamtejszego jedzenia i tu jest przestroga przed jadaniem poza hotelem. Kilka lat temu czeska rodzina poszła coś zjeść poza hotel do restauracji, kiedy wrócili z kolacji źle się poczuli i postanowili wziąć jakieś lekarstwa które przywieźli ze sobą z Czech. w nocy obudził się ojciec rodziny, źle się czułi poszedł wymiotować, kiedy wracał zobaczył że jego zona i córeczka nie sa przytomne. reanimował je ale nic już nie dało się zrobić. Zatruły się, a facet miał zrobione płukanie żołądka.

 7. Po prostu najlepiej jest sprawdzac biuro które prowadzi takie kursy nurkowania w Egipcie bo są tam na pewno różne biura i takie lepsze i te gorsze a jeszcze lepiej wybrać takie które oferuje nam nasz rezydent.

 8. Była też jedna taka afera z 34 letnią kursantką nauki nurkowania i jej przewodnikiem – trenerem, który tak źle ją poprowadził gdzieś pod tą wodę, że oboje zgineli, a ich ciała były zmasakrowane. Chyba pod łódkę wpłyneli czy jakoś tak.

 9. No bez przesady też nie można się tak wszystkiego bać. Różnie bywa za granicą i trzeba się bardzo pilnować, najlepiej jednak nie korzystać z żadnych innych usług niż oferowane są w hotelu albo przez naszego rezydenta i pytać go również o wszystko z czego zamierzamy korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>