wakacje w górach, wakacje w górach z dzieckiem, góry z dzieckiem

Wakacje w górach z dzieckiem

Rodzinne wakacje w górach mogą być fantastyczną przygodą, ale tylko pod warunkiem, że wcześniej dobrze się do nich przygotujemy. Trzeba przy tym sugerować się przede wszystkim wiekiem dzieci, bo to właśnie od tego zależy wybór noclegu, czy tras wędrówek. Na pewno miejscem, które warto odwiedzić są Karkonosze. Cztery najbardziej znane miejscowości, w których jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, to Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Kowary i Karpacz. W każdej z nich są ciekawe miejsca, które można pokazać naszym pociechom.

W Szklarskiej Porębie znajduje się między innymi Park Dinozaurów z makietami naturalnej wielkości prehistorycznych gadów, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Ziemi i Chata Walońska oraz wyciąg krzesełkowy na Szrenicę. Ponadto warto odwiedzić Rodzinny Park Rozrywki Esplanada oraz park linowy Trollandia. Oczywiście wakacje w górach z dzieckiem nie mogą się obyć bez górskich wycieczek, których trasy można ustalić wcześniej, korzystając z przewodnika.

Wiele atrakcji znajduje się także w Karpaczu. Starszym dzieciom na pewno spodoba się letni tor saneczkowy i Alpejski Tor Bobslejowy o długości zjazdu wynoszącej aż 800m, a młodszym Muzeum Zabawek. Ponadto znajdują się tu trzy ogólnodostępne Aquaparki i wyciąg krzesełkowy na Kopę. Można również wybrać się do Świątyni Wang, której powstanie datowane jest na XII i XIII wiek.

Jadąc w góry z dzieckiem warto także odwiedzić Park Miniatur w Kowarach, czy Westernowe Miasteczko w Ściegnach. Dużym powodzeniem, zwłaszcza u wielbicieli cyrku, cieszy się Cyrkland w Miłkowie. Niezapomniane wrażenie robią również malownicze ruiny zamku książęcego w Chojniku.

 

Potrzebujesz gotówki na wyjazd ? "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większej pożyczki skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Niskie oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych dokumentów .

8 komentarz

  1. Karkonosze są przepiękne i to zarówno latem jak i zimą. Jestem naprawdę ogromnym miłośnikiem gór ale najchętniej jednak wyjeżdżam w Karkonosze. Tam czuję się bardzo wyjątkowo, jakbym był we własnym domu.

  2. Jeśli wyjazd w góry to raczej bez dziecka. Wiem z autopsji, że generalnie kończy się wyprawa na samych spacerach po górach, bo atrakcje co prawda są ale nie zajmą takiemu dziecku całego wyjazdu tylko zaledwie parę dni, a co potem?

    • Zalezy tez w jakim wieku jest to dziecko, bo może takie które już samo chodzi to masz rację, ale w przypadku mojego małego dzidzia które lezy tylko w wózeczku i od czasu do czasu popłakuje to nie ma takiego wielkiego problemu. Jest lepiej bo świerze górskie powietrze bardzo służy mu na sen.

  3. Świątynia Wang to chyba jednak XIII wiek. No przynajnmniej ja tak uczyłem się na geogragfii. Byłem raz w Karpaczu zimą. Wspaniałe trasy narciarskie tam mają. Zawsze tam spada dość gruba warstwa śniegu, więc super się jeździ.

  4. Mój mały cowboy pewnie najchętniej ucieszyłby sięz tego westernegowego miasteczka, no ale niestety póki co nas nie stać nawet na taki wyjazd po polsce i młody musi spędzać wakacje w mieście…

  5. Góry są nie dla mnie. Nie potrafiłbym się tam znaleźć, nie wiedziałbym co mam robić oprócz chodzenia po miasteczku. Po szlakach nie lubię i nie potrafię chodzić więc jakoś mnie tam nie ciągnie.

  6. Zabrałem kiedyś moją dzieciarnię w góry i nigdy już nie popełnię tego samego błędu. W górach jest fajnie, ale tylko wtedy gdy chodzą po nich odpowiedzialni ludzie, a nie moje dzieci, które wcale odpowiedzialne nie są.

  7. Mam rodzinę w Karpaczu więc na wszystkie wakacje wysyłam dzieci do tej rodziny. Mają tam kuzynowstwo wiec w ogóle się nie nudzą. Bawią się świetnie i z niecierpliwością czekają do kolejnych wakacji. A ja mam święty i błogi spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>