Trakt po Kazimierzu Dolnym

Trakt po Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to ciche i spokojne miasteczko. Jeszcze kilka lat temu turyści przyjeżdżali tu przypadkiem, zbaczając z drogi lub ściągały ich artystyczne i motocyklowe imprezy, których tutaj nie brakuje. Miasteczko to położone jest nad Wisłą i zaraz za nim mamy Nałęczów i Puławy. Nie jest zatem ciężko trafić, tym bardziej, że możemy skorzystać z nowoczesnego promu – czynny całą dobę. Wchodząc do miasta czuje się renesans i artyzm. Ti tu przebywali wielcy malarze, poeci, pisarze. Ale żeby coś zobaczyć, trzeba gdzieś zaparkować auto – tu, uwaga na zmienione znaki!

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się Rynek, przypominający miejsce z czasów minionych. Nie ma tu nowoczesnego budownictwa, kamień na kamieniu otoczony zaprawą. Płatne parkingi z betonu znajdują się kilka kroków od centrum miasteczka. Wszędzie po drodze mamy przepiękne kamienice, zachwycające swoją konstrukcją. Jest studnia! I nawet działa. To dowód na to, że historia nie umiera nigdy. Kolejnym wielkim budynkiem jest Kościół, którego nie sposób nie zauważyć i pomnik kundelka znajdujący się z lewej strony.

Potem możemy wrócić w miasto lub znów piąć się w górę. Oczom ukazuje się Muzeum Złotnictwa, które znajduje się w dawnej dzwonnicy Kościoła. Zamek? Tutaj również go mamy. Warto jednak powiedzieć, że wstęp do niego jest płatny, ale niewiele. Ruiny bardzo ciekawie się zwiedza, a ze wsparciem przewodnika dowiemy się bardzo wielu ciekawych rzeczy na tematy polskie i miastowe. Mimo iż miasto nie jest olbrzymie, na pewno nie będziemy się w nim nudzić.

 

Pożyczka na wymarzone wakacje "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Niskie oprocentowanie, uproszczone procedury, bez biku i zbędnych formalności .

10 komentarz

  1. Pozyczki na wakacje to jest coś biorąc pod uwagę, że się chce jechać na Wakacje do tak pieknego miejsca jak Kazimierz Dolny. Naprawdę warto zainwestować pieniądze w taką wyprawę.

  2. Ja do Kazimierza to jeżdże co rok dwa i chyba nigdy nie znudzi mi się To miasto. będe Wszystkim Polecał, bo naprawdę warto tam pojechać i odpocząć.

  3. Uwielbiam Kazimierz, tam mam taką Swoją oazę spokoju, jeżdżę tam jak chcę się wyciszyć i zrelaksować, myślę też o kupieniu tam domku.

  4. Dla wszystkich amatorów średniowiecza, Kazimierz będzie wspaniałym miejscem rozrywki i historii to jest miejsce klimatyczne dla ludzi szukających spokoju ale także kochających cofać się w czasie.

  5. Kazimierz to jest miasto z duszą, jest tam mnóstwo zabytków do obejrzenia, naprawdę warto choć raz w życiu pojechać i obejrzeć sobie to miasto

  6. Lubie Kazimierz byłem tam i muszę powiedzieć, że polecam sobie tam pojechać, miasto jest piękne i urokliwe.

  7. Warto zainwestować w pożyczkę na Wakacje. Jest to naprawdę świetna rzecz no i wczasy są od razu a nie dopiero jak będzie się miało zastrzyk gotówki.

  8. Szukam inspiracji na wakacje i trafiłam tutaj. Muszę powiedzieć że sam opis mnie zachwycił i pewnie się wybiorę do Kazimierza w najbliższym czasie.

  9. W Kazimierzu jest cudownie! Byłam tam z rodziną 2 lata temu i żałuję że w tym roku nie mam czasu by móc tam pojechać chodzby na weekend.

  10. Dzięki atrakcyjnej ofercie wakacyjnej w Pomocnej Pożyczce, można zyskać nie tylko pieniądze ale także wiele cennych wspomnień z wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>