murale Diego Rivery, Monterrey, Acapulco

Meksyk – murale Diego Rivery

Kultura latynoska znana jest wielu osobom w Polsce, szczególnie płci żeńskiej, z oper mydlanych. Tylko czy fabuła telenowel oddaje rzeczywistość, jaka ma miejsce w tym regionie świata? Udając się do Meksyku, warto bez wątpienia zobaczyć stolicę tego kraju, czyli Mexico City. Na pierwszy rzut oka wydaje się ona niebezpieczna i przepełniona ludźmi, ale warto zobaczyć tamtejsze murale Diego Rivery lub wspaniałe muzea antropologiczne.

Taxco to małe, kolonialne miasteczko, które pełne jest sklepów z wyrobami ze srebra. Położone jest na południe od Mexico City. Najbogatszym miastem Meksyku jest natomiast Monterrey. Poziom życia jego mieszkańców jest naprawdę wysoki. Odstaje od realiów meksykańskich, jakie panują w innych miejscowością w sposób znaczący, a bardziej przypomina rzeczywistość Stanów Zjednoczonych.

Uwagę turystów przykuwa przyroda. W Chiapas chociażby można przepłynąć jednym z największych kanionów na kontynencie i pospacerować po dżungli. Możliwe staje się także oglądanie motyli wielkich rozmiarów, a baobaby są tam naprawdę większe od niektórych kościołów. Tymczasem na Jukatanie, oprócz dżungli, można popływać w rafach koralowych lub wylegiwać się na piasku, przypominającym w dotyku mąkę. Jadąc na północ, zobaczy się dzikie zwierzęta, takie jak na przykład stado flamingów, krokodyla. Laguna, znajdująca się kilka kilometrów od Acapulco, porośnięta jest dokoła palmami oraz dziwnymi drzewa, a występuje na niej również dzikie zwierzęta. Są krokodyle, a także oryginalne ptactwo. Dużą atrakcją dla zwiedzających są pozostałości po kulturach Indian – od Majów po Tolteków.

 

Gotówka na wymarzone wakacje "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych formalności .

12 komentarz

 1. Czytałam kiedyś książkę o Meksyku i wydaje mi się, a raczej nawet jestem pewna tego, że to co przedstawiają te wszystkie telenowele brazylijskie to czysta fikcja i może przypominac to co dla islamistów oznaczają filmy bollywódzkie.

 2. Czyli, że jednak skoro w texaco jest podobnie do stanów zjednoczonych, to może jakieś ziarnko prawdy w tych serialach mexykańskich jest? Przyznam, że jestem tego bardzo ciekaw i chętnie zobaczyłbym to wszystko na żywo.

 3. Jesli ja już miałbym się wybrac do Meksyku, to najpewniej na wybrzeże riwiery prosto na plaże Accapulco. tam ponoć można spotkać wiele gwiazd nie tylko meksykańskich ale równiueż amerykańskich odpoczywających na luksusowych plażach riwiery.

 4. Wybierając sie do Meksyku warto mieć przy sobie latarkę, korek do umywalki, scyzoryk, podręczny słownik języka hiszpańskiego (choć angielski jest powszechnie rozumiany), a nawet kłódkę do naszego plecaka.

 5. Ja mogę powiedzieć, ze jeśli chodzi o ceny za taksówkę to są one średnio wygórowane. Przykładowo, chcąc dojechać z lotniska do centrum Miasta Meksyku, strefy drugiej, w kiosku należy nabyć bilet (za około 6 dolarów). Nie posiadając go należy telefonicznie zamówić taksówkę w korporacji Odradza się wsiadania do czekających samochodów, gdyż zamawiając samochód w radio-taxi z góry poznaje się cenę.

 6. Z pamiątkami z kolei jest tak, że najlepiej jednak kupować je w niewielkich wioskach – będą tańsze, a pieniądze trafią wtedy bezpośrednio do niezamożnych Indian – rzemieślników, dla których sprzedaż własnych wyrobów jest często podstawowym źródłem dochodów.

 7. Wyjeżdżając do Meksyku załapałem się na święto urodzin pierwszego prezydenta Meksyku – Indianina – Benito Juareza, uważanego za bohatera narodowego. Bania była tam taka, że przez 3 dni odchorowywałem kaca.

 8. W nadmorskich kurortach najtaniej wyjdzie nas nocleg na hamaku który generalnie bardzo mocno polecam. Świetna przygoda, śpi się pod gołym niebem. Gwiazdy na niebie są cudowne no i oczywiście jest mega nastrojowo.

 9. Ja ze swojej strony mogę polecić wyjazd do Cuzamá kąpiel w turkusowych podziemnych jeziorkach jest bajecznym przeżyciem. Jeżeli do tych miejsc wybierzesz się na własną rękę minibusem, zapłacisz tyle co za wstęp i transport. Jeśli skorzystasz z usług agencji turystycznej, wydasz najmniej 500 peso (137 zł), czyli ponaddwukrotnie więcej.

 10. W Meksyku pełno jest wszędzie tych murali. Niektóre są bardzo ciekawe i piękne, a na nie ktre nawet nie warto zwracać uwagi, ale żeby móc rozróżnić jedne od drugich to trzeba naprawdę uważnie się im przyglądac.

 11. Nie dajcie się zwieść opiniom, głoszącym, że Meksyk jest tak niebezpieczny, że nie można wyjść samemu z hotelu, a jeżeli już to w otoczeniu pouzbrajanych po zęby ochroniarzy. Jeżeli chodzi o nadmorskie kurorty, to tam w ogóle nie mamy się czego obawiać, gdyż są bardzo bezpieczne.

 12. Moja bardzo ważna rada dla tych którzy wybierają się do Cancun. Wykupcie sobie jeszcze przed przybyciem (np. za pośrednictwem internetu) transport w obie strony z/do lotniska do hotelu – w obie strony niecałe 30 dolarów za osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>