Makao – „Las Vegas” Wschodu

Makao – „Las Vegas” Wschodu

Makao to miasto położone godzinę drogi od Hongkongu na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin. Miejscowość mieści się na wąskim półwyspie oraz na dwóch niewielkich wyspach Coloane i Taipa. Taipa połączona jest z półwyspem za pomocą dwóch mostów, a Coloane łączy się z Taipą groblą. Najłatwiej można tu dotrzeć z Hongkongu, korzystając z odjeżdżających z lotniska autobusów, kolejki airport-express, czy po prostu biorąc taksówkę i udając się do przystani promowej. Promy do Makao pływają z dwóch przystani, a rejs trwa około godziny.

Historia miasta jest bardzo ciekawa, ponieważ już w XVI wieku pojawili się tu Portugalczycy. Założyli tu kolonię i traktowali miejscowość jako miejsce handlowej wymiany. Zadomowili się w tym pięknym miejscu, w wyniku czego dopiero w 1999 roku Makao przestało być kolonią i stało się Specjalnym Rejonem Administracyjnym Chin.

Z czego słynie Makao? Otóż z racji połączenia dwóch zupełnie odmiennych kultur – europejskiej i azjatyckiej, powstała tu prawdziwa mieszanka „wybuchowa”. Obok przepięknych barokowych kościołów znajdują się taoistyczne świątynie, a tuż za nimi ogromne kasyna, co więcej każda ulica oznaczona jest dwujęzycznie – po kantońsku i portugalsku. Uwagę turystów zwracają również niesamowite kamienne fortece i tradycyjne kolonialne domy.

Makao to także miasto festiwali i różnego rodzaju świąt. Obchodzone są tu zarówno uroczystości katolickie, jak i taoistyczne oraz buddyjskie. Miło widziany jest tu synkretyzm, dlatego też bez względu na wyznanie świętują wszyscy, łącznie z turystami.

Potrzebujesz pieniędzy na wyjazd ? "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych dokumentów .

10 komentarz

  1. Jak widzę te pogodę , to zastanawiam się czy nie lepiej będzie wyjechać za granice , owszem niby wyjazd nad polskie morze będzie tańszy , ale w sumie czy ja wiem , jak znajdę ciekawa ofertę last minute to może mnie to wyjść podobnie.

  2. Hmm.. taka pożyczka byłaby całkiem nie zła , jednak czy ja wiem , może sama lepiej zaoszczędzę i w przyszłe wakacje wyjadę na porządny urlop za granice.

  3. Makao , to na prawdę malownicze miasto , z tego co się na razie zorientowałam bardzo ciekawe i jest tam wiele zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzania .

  4. Biura podróży oferują nam mnóstwo ciekawych ofert wakacyjnych dzięki temu bez problemu możemy znaleźć takie wakacje , które będą nam w pełni odpowiadały.

  5. Oj tak dzięki temu , że jest tyle biur podroży , śmiało możemy z nich korzystać , jednak wiele osób szuka sobie ofert wakacyjnych na własna rękę , jest dużo osób , które specjalnie na wakacje zaciągają pożyczkę , np : pomocnapozyczka.pl

  6. AT tyle się słyszy o tych biurach podróży , z nimi to tez nigdy nic niewiadomo, w końcu bardzo wiele biur podróży we wcześniejszych latach upadło .

  7. Hmmm… jak tak czytam o tej miejscowości Makao to co raz bardziej się do niej przekonuję , jednak na pewno koszt takiego wyjazdu będzie bardzo wielki , a mnie na pewno nie będzie na to stać . ; (

  8. E tam wydaje Ci się , jak masz jakieś zaoszczędzone pieniądze , to w sumie nie musi to być od razu Makao możesz wybrać tańsze wakacje , które akurat będą na Twoja kieszeń.

  9. W sumie co racja to racja , jest bardzo wiele ofert wakacji w przystępnych cenach i to nawet za granice , czasami opłaca się takich ofert szukać . !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>