Greckie plaże

Greckie plaże

Korfu to idealne miejsce dla pary, ale również dla singli. To miejsce nazywane jest zielonymi płucami Grecji. Tutaj przebywał Napoleon oraz cesarzowa Sissi. Dzisiaj turyści z całego świata przybywają tu, aby nie tylko podreperować swoje zdrowie, ale poznać nowych ludzi i miejsca. To jedna z sześciu wysp archipelagu Jońskiego, która jak najbardziej zasługuje na szczegółowe poznanie. Przyjrzyjmy się zatem jej z bliska i zobaczmy co może nas spotkać w czasie samotnej wędrówki.

Na wyspie rośnie ponad cztery miliony drzew oliwnych. Wyspa pokryta jest przepięknymi gajami, a zapach cytrusów unosi się w powietrzu. Czuć można mandarynki, cytryny i pomarańcze. Idąc na spacer alejami napotkamy również figowce, cyprysy i orchidee. Teraz w kilka chwil znajdziemy się w miejscu wymarzonym i upragnionym. To właśnie tutaj, według wszelkich mitów, znajdowało się królestwo Feaków opisane dokładnie przez Homera. Bardzo historyczna okolica, którą warto zwiedzić również w zakamarkach. Miejsce to ma bardzo skomplikowaną historię o czym nie każdy wie.

Na początku żyli tutaj Rzymianie, potem Grecy, Fenicjanie, Francuzi, a dzisiaj mieszkają tu nawet Brytyjczycy. Jak widzimy jest co zwiedzać, a każdy kraj zostawił tutaj coś swojego. Życie codzienne jak i turystyczne kręci się wokół Spinady oraz Listonu. Kiedując się Spinadą koniecznie musimy zobaczyć Rotundę Maitlanda. Muszla koncertowa z graffiti. Z kolei idąc Liston mamy paryskie odczucie. Wszystko jest tu piękne, zgrabne i dopracowane. Latanie szczególnie upodobały sobie turystów z całego Świata.

Pożyczka na wymarzone wakacje "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większej pożyczki skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez biku i zbędnych formalności .

10 komentarz

  1. Grecja to piękny kraj i naprade warto tam jeździć co roku. Cudowna pogoda, cdowni ludzie i klimat, pyszne jedzenie… Warto co roku wziąć pożyczkę i jechać na takie wakacje. Ja Zazwyczaj składam pomocny wniosek online w instytucji pozabankowej pomocnapozyczka.pl/formularz.html i mogę się dobrze bawić nie myśląc o tym, że mnie na to nie stać. Warto na pewno jechaćdo tego pięknego kraju.

  2. Grecję ogę polecić z czystym sercem. Nie wyobrażam sobie spędzać wakacji gdzie indziej, bo nie ma piękniejszego miejsca i z opinii innych też wnioskuję na form, że ludzie często jeżdża na greckie wyspy.

  3. Jedynym miejscem który w Gecji mi się nie podoba to Akropol. To miejsce jakoś nie wzbudziło mojego zaufania, jednak uważam, że warto jeździć ogólnie do innych pięknych miejsc w Grecji.Ja uwielbiam zwiedzać a w Grecji turystów jest mnóstwo i będę często tam jeździć.

  4. W Grecji można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Dla mnie takie wakacje są bardzo pomocne i cały ro się na nie jż ciesze, bo uważam, że warto. Czytałem gdzieś negatywne opinie na temat Grecji na forum i byłem nimi po prostu zaskoczony.

  5. Piotr opinie opiniami, ja widziałam artykuł na wp, gdzie ładnie Grecje oczerniali i w ogóle nie zrozumiałam tego autora. Nie wiem czemu ta osoba wypisała takie głupoty. Jednak dobrze, że ten artykuł nie wpłynął na turystów i dalej jeżdżą do Grecji udowadniając że tam jest pięknie i żaden artykuł i opinie na forum ich do tego nie zrażą.

  6. Na Korfu byłam, jednak miasteczko które sobie wybrałam nie przypadło mi do gustu. Było bardzo zaniedbane, plaże kamieniste, hotel też pozostawiał wiele do życzenia. Może mi ktoś z opinii polecić jakieś inne miasto na Korfu?

  7. Pewnie byłaś w miejscowości Roda? Ja niestety trafiłem na to miasteczko i wróciłem z urlopu bardzo rozczarowany, tym bardziej, że brałem pożyczkę, która miała być pomocna… Jednak na szczęście ta instytucja http://www.pomocnapozyczka.pl wykazała się dużym zrozumieniem, gdy nie miałem raz na spłatę raty, jednak teraz już wszystko jest w porządku. Teraz będę ostrożniejszy przy wybieraniu miasta w Grecji.

  8. Roda to porażka. Ja zdecydowanie zawsze wybieram i polecam w swoich opiniach znajomym miasteczko Sidari. Jest tam cudownie, pięknie i właściwie nie drogo. My z żoną nawet nie musieliśmy na szczęście brać żadnej pożyczki, bo nie chcemy by potem gdziekolwiek zadłużeni.

  9. O tak Sidari tu świetna miejscowość. Dużo restauracji, sklepików, bazarków i tym podobne. Jedyny minus w tym miasteczku i wyspie to słabe oznakowanie przy zwiedzaniu. Zgubiliśmy się raz niestety. Ale ogólnie na forum polecamy to miasteczko.

  10. No to się załamałem. Na innym forum czytałem opinie, że w miejscowości Roda jest cudnie i pięknie, a tutaj piszecie coś innego. A ja już wykupiłem wczasy i nie ma odwrotu… Mam nadzieję, ze jednak ta wycieczka będzie dla mnie bardzo pomocna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>