Wakacje z niemowlakiem, wakacje z niemowlęciem, gdzie na wakacje z małym dzieckiem, podróz z niemowlakiem

Gdzie na wakacje z niemowlakiem?

Malutkie dziecko wymaga ciągłej opieki, dlatego też wielu rodziców zastanawia się gdzie pojechać na wakacje z niemowlakiem, aby pobyt był udany. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że tak małe dziecko raczej nie zdaje sobie wprawdzie sprawy ze zmian, ale na pewno odczuje zmianę klimatu. Może więc się zdarzyć, że nasza pociecha będzie gorączkować, źle spać, czy popłakiwać. Dlatego też, jeśli ktoś ma taką możliwość, dobrze jest na wakacje z niemowlęciem zabrać babcię lub po prostu zatrudnić opiekunkę na miejscu. Najlepszy termin wyjazdu to koniec sierpnia lub początek września, kiedy jest jeszcze ciepło, ale nie ma tłumów.

Gdzie na wakacje z małym dzieckiem? Przede wszystkim lepiej omijać zatłoczone kurorty. Nad morzem sprawdzi się Krynica Morska lub Dziwnów, na Mazurach Pisz lub Sorkwity, a w górach Rabka lub Krynica Zdrój. Ciekawe miejsca można znaleźć także na Kaszubach, gdzie jest mnóstwo gospodarstw agroturystycznych. W przypadku podróży zagranicznych, lepiej jest wybrać kraje europejskie, aby nie narażać malucha na konieczność przyjmowania dodatkowych szczepień.

W podróż z niemowlakiem dobrze jest wybrać się samochodem. Pamiętajmy jednak, że takie małe dziecko może spędzać w foteliku maksymalnie dwie godziny dziennie, dlatego lepiej sprawdzi się odpowiednio przystosowana gondola wózka, posiadająca własne pasy bezpieczeństwa. Podczas trasy uważajmy na to, by dziecko się nie przegrzało, ale i nie nadużywajmy klimatyzacji, aby maluch się nie przeziębił. Po dotarciu na miejsce pamiętajmy o tym, by zachować stały rytm dnia, dzięki czemu niemowlę będzie szybciej zasypiać i mieć lepsze samopoczucie. Dużo spacerujcie, by malec jak najwięcej przebywał na świeżym powietrzu.

 

Potrzebujesz pożyczki na wyjazd ? "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Atrakcyjne oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych formalności .

8 komentarz

  1. Ale co to jest w ogóle za problem wyjazdu z niemowlakiem? Zabiera się tylko ze soba masę różnych rzeczy, niezbędnych do codziennej pielęgncji swojego dziecka i jedzie sie i myślę nawet że nie ma tak naprawdę różnicy czy spędzamy wakacje z niemowlakiem we własnym doku czy gdzieś na wyjeździe bo i tak jesteśmy wymęczeni.

    • Uwierz mi, na wyjeździe się wymęczysz jeszcze bardziej niżw domu. Jednak nie ma to jak 4 ściany własnego mieszkania gdzie ma się wszystko i wszystko jest dozwolone. Na przykład paćkanie ścian kaszką z mleczkiem.

  2. Ja raczej nigdy nie zdecydowałam się na wyjazd na wakacje z niemowlakiem bo co to za odpoczynek jest w ogóle kiedy w nocy się mało śpi i ciagle trzeba być tak naprawdę w pełni zaanagażowanym w opiekę nad dzieciem. Dziecka też samego z nikim bym nie zostawiła w domu i gdzieś pojechała, bo bo jak to, kto by to dziecko karmił moim mlekiem?

  3. O ile wiem to Krynica Morska nie jest wcale takim bardzo niezaludnionym miejscem.To małe miasteczko i tutaj nawet niewielka ilość ludzi to bardzo duża ilość. Tak naprawdę wszędzie gdzie się nie pojedzie to jest sporo ludzi i turystów.

    • acha, czyli turyści to już nie ludzie ? :D :D Wiem, wiem, pewnie chodziło ci o tubylców. No tak, ale ja mogęci podać świetne bardzo odludnione miejsce w Polsce z ośrodkiem wypoczynkowym praktycznie pustym cały rok. Kucoby koło częstochowy.

  4. No oczywiście, że jeśli już wyjazd z niemowlakiem to najlepiej autem, żęby móc zabrać cały ten osprzęt ze sobą. Poza tym najlepiej jednak nie daleko, dobrze żęby w pobliżu była jakaś przychodnia i apteka no i oczywiście nie dłużej niż tydzień.

  5. Bożesz ty mój, jak ja nie lubię jak do tego samego hotelu w którym ja sie zatrzymałem nagle przyjeżdża rodzina z dzieckiem i to dziecko całymi dniami i nocami płacze za moją ścianą. Powinni kategorycznie oddzielać ludzi z dziećmi od tych bez dzieci na takich wakacyjnych wypadach.

  6. Samotnej matce zdecydowanie odradzam takiego wyjazdu z niemowlakiem samej. Tylko razem z babcią lub jakąś opiekunką taki wyjazd możę byćudany. W żadnym innym przypadku absolutnie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>