Dziecko na żaglach

Dziecko na żaglach? Dlaczego nie!

Wakacje z dzieckiem zawsze budzą wiele wątpliwości. Wydaje nam się, że posiadanie dziecka bardzo ogranicza nas w wakacjonwaniu. A co z żaglami? Czy rzeczywiście nie możemy wyruszyć z dzieckiem na rejs? Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie chcemy się wybrać i na jaki czas. Wbrew pozorom na żagle możemy zabrać malucha, który ma ukończony drugi rok życia. Zobaczmy zatem co ze sobą zabrać i na jakie konkretnie szczegóły uważać. Przede wszystkim powinien być to rejs turystyczny, a nie ekstremalna wyprawa.

Dobrze wyposażony jacht to sporo miejsca do spania, dobrze przygotowana łazienka i kuchnia. Nie mówmy tutaj o rejsie statkiem turystycznym, a o prawdziwej przygodzie pod żaglami. Co teraz? Dla dziecka kilkuletniego rejs kilkudniowy to wystarczające wyzwanie. Warto mieć na uwadze częstotliwość przybijania do portów – minimum co dwa dni, a najlepiej codziennie. Warto również zainteresować się ubezpieczeniem, kamizelkami ratunkowymi, miejscem dla dziecka do spania oraz jedzeniem.

Wiele biur podróży doskonale radzi sobie z przygotowywaniem tego rodzaju rejsów w którym zwykle biorą udział dwie lub trzy rodziny z dziećmi. Pamiętajmy jednak, że dziecko na pokładzie to bardzo poważna sprawa. Sternik i cała załoga nie są opiekunkami do dzieci – ta odpowiedzialność całkowicie spoczywa w czasie takich wakacji na rodzicu. Nie zapomnijmy także o zabezpieczeniu przed słońcem które na żaglach mocno daje w kość, a raczej w skórę. Jak widzimy żagle są bezpieczne o ile rozważni i odpowiedzialni są rodzice.

Pieniądze na wymarzony wyjazd "Strzał w dziesiątkę" to oferta pożyczki od 20000 do 50000 z okresem spłaty do 10 lat. Jeżeli potrzebujesz większych pieniędzy skorzystaj z oferty pożyczki "Na szóstkę" i pożycz nawet 300000 na 30 lat! Niskie oprocentowanie, uproszczone procedury, bez BIK i zbędnych formalności .

10 komentarz

  1. Żagle to naprawdę super sprawa ale i wielka odpowiedzialność, szczególnie z dzieckiem. Może i faktycznie biura mają świetne warunki na to by nas wysłać na taką wycieczkę, ale myślę że rodzice którzy mają za bardzo ruchliwe dzieci się na to niezdecydują, bo w życiu nie odpoczną.

  2. Nie całkiem się z Tobą zgadzam, czasami warto zaufać maluchowi w sytuacji gdy na pokładzie będzie więcej dzieci a nie ono samo jedno.

  3. A ja się zgadzam z Monią w zupełności, ja przy moim dzieciaczku miałabym być 24h na nogach, myślę że dla kilkuletniego to jeszcze za duże wyzwanie co więcej jak dziecko ma 8 lat może 9 to jak sobie pojedzie to jeszcze się czegoś nauczy, odpowiedzialności np. a takie małe to nawet nie rozumie co jest grane.

  4. Żagle świetna rzecz, cała oprawa takiej wycieczki to jest ogromne widowisko i atrakcja. Nalezy jednak pamiętać żeby zaopatrzyć się w specjalne ubezpieczenie. Pozdrawiam

  5. Zagle to całkiem ciekawy pomysł nie powiem, może nie szczególnie z dzieckiem kilkuletnim… ale ogólnie myslę że taki rodzaj wakacji to świetna przygoda, jak myslicie?

  6. Zgadzam się z Tobą przygoda mega a teraz w sezonie to myslę że i ceny będą przystępne warto przynajmniej raz w życiu spróbować takiego rodzaju wakacji.

  7. Ja uważam że jak już brać dzieci na takie wakacje to po to by je czegoś nauczyć i może zaszczepić pasję. Także kilkuletnie nie, ale takie 9, 10 letnie to już bardziej.

  8. A ja mam pytanie gdzie takie wakacje można zamówić, jak wygladają ceny. Pojechałabym na takie coś i męża bym wzięła żeby się ruszył a nie tylko na wakacjach piwsko i spanie.

  9. Myslę że google bardzo pomogą jeśli chodzi o szukanie takich wycieczek. Tam się wszystkiego dowiesz i znajdziesz namiary na odpowiednie miejscówki, no i taka wycieczka to nie tylko dla męża ale także dla dzieciaków.

  10. No poszukam, poszukam. dzieci mam już dorosłe więc myślę że zrobimy sobie taki wypadzik tylko z mężem, przy okazji poszukam też jakiegoś fajnego ubezpieczenia dla małżeństw na takie coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>